Ciekawostki na temat rzucania palenia

Na temat palenia mówi się sporo. W ostatnich latach pojawia się coraz więcej kampanii nastawionych przeciwko paleniu i (co mniej chwalebne) palaczom.

W tym dziale będziemy przytaczali różnego rodzaju ciekawostki i artykuły na tematy zwiącane z rzucaniem palenia papierosów.

Film "Dziękujemy za palenie"

Z serii warto obejrzeć: film Dziękujemy za palenie (Thank You for Smoking) w reżyserii Jasona Reitmana. Ciekawa, nieco przerysowana ilustracja działalności reklamy i public relations w przemyśle tytoniowym. Temat potraktowany z przymrużeniem oka, ale przecież było już sporo poważnych filmów o paleniu.

Z całą pewnością film ten powinni obejrzeć palacze święcie przekonani w nieszkodliwość palenia. Być może obraz nie przekona ich do rzucenia palenia, ale z pewnością zmusi do myślenia - czy aby nie stali się w pewnym momencie ofiarami manipulacji?

Światowy dzień bez papierosa - 31 maja

Co roku właśnie 31 maja obchodzimy Dzień bez papierosa. Dlaczego taki dzień jest potrzebny? Czy nie można by się obyć bez tworzenia kolejnego "święta" wraz całą otoczką?

Tego rodzaju sceptyczne opinie na szczęście należą do mniejszości. Światowy dzień bez papierosa to po prostu kolejna bardzo dobra okazja do tego, żeby po raz kolejny powiedzieć otwarcie o szkodliwości palenia. Tego rodzaju informacji, kampanii i imprez nigdy dosyć.